Ново унижение във Велинград

Чепинец 1
Миньор 6
ФК “Чепинец” записа нов срамен резултат, след като загуби с 1:6 домакинството си срещу “Миньор” (Бобов дол). Това се случи в неделя, 20 септември, на Градския стадион пред погледа на около 150 зрители. Началото на срещата не предвещаваше по никакъв начин разгромния резултат. Още във втората минута Димитър Чонков шутира отдалеч и след несигурната изява на младия вратар на гостите Петров кълбото влетя в мрежата – 1:0.
Голът сякаш подейства импулсивно на домакините, които организираха последователно няколко добри атаки към противниковата врата, като Филипов дори бе близо до второ попадение в 6-та минута. Тогава нападателят, известен с участието си в реклама на популярна марка бира, бе намерен с хубаво центриране в наказателното поле, стреля с хубав страничен удар, но този път вратарят спаси. В тези минути играчите на “Чепинец” превъзхождаха своя съперник, но постепенно това превъзходство почна да губи своята сила. След 15-та минута обръканите от ранното попадение гости постепенно почнаха да вземат нещата в свои ръце и организираха няколко последователни флангови атаки, най-вече по десния фланг на защитата на “Чепинец”, за който се грижеше Чочков. Първата сигнална лампа за домакините “светна” в 26-та минута, когато след поредното пропукване в защитния вал на домакините, Лозанов излезе в удобна позици и шутира, но ударът му бе избит от голлинията от Пейков. Постепенно натискът на “Миньор” се засили и логично още през първото полувреме се стигна до обрат в резултата. Това се случи в рамките само на три минути – между 42-та и 45-та. Първо Лозанов изравни, след като бе намерен с хубаво центриране и отблизо с воле заби кълбото в мрежата зад Пейчев. Веднага след изравняването “Чепинец” получи възможност за ново попадение, като Гардански бе изведен сам срещу вратаря малко вляво от вратата, но шутира неточно над вратата в аут. В самия край на полувремето гостите получиха възможност за изпълнение на пряк свободен удар, след който Илиев отбеляза втори гол.
През втората част превъзходството на гостите от Бобов дол бе пълно. На полувремето треньорът Божков извади от игра прекомерно изнервения Станислав Чочков, като на негово място пусна Беков. В 50-та минута на двубоя Пейков събори откъсващ се нападател на гостите пред пеналта и получи червен картон. Това съвсем разстрои и без това слабата игра на домакините, които инкасираха още цетири гола. В 55-та минута Лозанов се откъсна сам срещу Пейчев и вкара за 1:3, а седем минути по-късно Джогански сред сходна ситуация покачи на 1:4. Единствената възможност за “Чепинец” да отбележи гол през втората част бе създадена от Димитър Чонков, който се откъсна с хубав пробив, но ударът му мина покрай гредата. В 72-та минута Лозанов от гостите оформи своя хеттрик, отбелязвайки петото попадение за отбора си, а две минути по-късно Иванов оформи крайното 1:6.
В мач от турнира за Купата на аматьорската лига, играл се на 15 септември, сряда, от 17.00 часа “Чепинец” победи “Бенковски” (Пазарджик) с 9:7 след изпълнение на дузпи, в редовното време 5:5.
“Чепинец”: Пейчев, Гешев (Начев), Иванов,Пейков, Чочков (Беков), Чонков (Въргов), Филипов, Каменов, Содев, Гардански. Тр.: СТ. Божков