Рекорд след рекорд на щафетата във Велинград

Отборът на ОУ „Христо Ботев” – Велинград е новият (стар) победител в традиционната лекоатлетическа щафета за купа „Велинград”, съобщи VELSPORT24.com. Възпитаниците на учебното заведение грабнаха за рекорден 20-ти път преходния трофей. Те преодоляха дистанцията от 3,63 км за 9:01.45 мин.

Шест учебни заведения излъчиха свои отбори за кроса, организиран от Община Велинград по случай 17 май – Денят на спорта. Второто място завоюва отборът на СОУ „Васил Левски“, а на трето се нареди щафетата на друго велинградско учебно заведение – СОУ „Неофит Рилски“. Първите три училища в крайното класиране получиха грамоти и топки.

На четвърто място финишира щафетата на СОУ „Св. св. Кирил и Методий”. На петото се наредиха възпитаниците СОУ „Методий Драгинов” – Драгиново. Шестата позиция остана за учениците на СОУ „Христо Смирненски” – Света Петка, които след известно прекъсване възобновиха участието си в надпреварата.

Щафетата, която преминава по главната отсечка, съединяваща кварталите „Чепино” и „Каменица” е с обща дължина 3630 метра. По трасето са разположени общо 32 поста. Те са съставени от 16 момчета и 16 момичета. Право на участие в лекоатлетическата надпревара имат ученици от V до VIII клас. Финалът по традиция е на централния площад в квартал Каменица.

За поредна година проявата премина при безупречна организация и без инциденти.

Източник: pz-info.com