380 ориентировачи се надпреварваха за купа „Велинград“

41 клуба по ориентиране от цялата страна с 380 състезатели се включиха в Държавното първенство по ориентиране и Третото състезание за купа „Велинград“ и приз „Страхил Паланов“.
15 мъже се включиха в надпреварата в групата над 60 г, на каквато възраст щеше да бъде именития велинградчанин Страхил Паланов. Всички получиха предметни награди, осигурени от спонсори, а със златото се окичи варненеца Станислав Казус.
В отборната надпревара за купа „Велинград“ на трето място с 283 точки се класираха „Компас крос“ – Русе, на второ с 343 т. застанаха „Бегун“ – Варна, а победители с 488 точки станаха „Вариант 5“-Търговище.
Медалите и купите бяха връчени от председателя на БФО Костадин Новаков, почетния председател на Федерацията проф. Атанас Георгиев и г-жа Цвета Спасова началник на отдел“ Туризъм и реклама“ в община Велинград.
Пълното класиране във всички категории може да откриете на Интернет страницата на Българската федерация по ориентиране.