ЦСКА победи Чепинец Велинград, отменят няколко редовни гола на „армейците“

Отборът на ЦСКА продължава да мачка своите противници в Югозападна „В“ група. „Червените“ разбиха с 4:0 Чепинец (Велинград) при гостуването си от 20-ия кръг и вече имат 19 поредни победи. Първото попадение в срещата падна в 39-ата минута, когато халфът на „армейците“ Самир Аясс излезе очи в очи със стража на отбора от курортния град и хладнокръвно реализира във вратата на Илиян Георгиев. Звездата в атаката на ЦСКА Преслав Йорданов направи резултата 2:0 в 47-ата минута. Класическото 3:0 направи резервата Александър Александров в 84-ата минута. Той засече центриране на Момчил Цветанов и без проблем от близко разстояние прати топката в мрежата. Крайното 4:0 оформи Преслав Йорданов, който вкара два гола в днешния двубой. Това е и 14-о попадение за стрелеца във „В“ група.

Фенове и футболисти на двата отбора почетоха 3-ти март с изпълнение на химна на България.

Първата сериозна възможност за ЦСКА дойде още в 6-ата минута, когато Кирил Динчев центрира към Момчил Цветанов, който засече топката в мрежата на Илиян Георгиев, но страничният съдия отмени гола заради спорна засада.

Нова страхотна възможност се откри пред „армейците“. Опорният халф на ЦСКА Йордан Йорданов стреля отблизо, но централният бранител на Чепинец Дейвид Пенчев изчисти топката от голлинята, като по този начин запази мрежата на Велинград суха.

В 24-ата минута капитанът на „червените“ Борис Галчев изпълни пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб.

Втори отменен гол за ЦСКА в 30-ата минута. Отново Цветанов се оказа най-съобразителен в наказателното поле, но попадението му бе неправилно отменено заради засада.

Първият изстрел към вратаря на ЦСКА дойде в 37-ата минута. Лявото крило на Чепинец Деян Костадинов подаде добра топка към Божидар Петелов, който обаче стреля много слабо и прати топката далеч от целта.

След сериозните пропуски пред вратата на велинградчани, логичното се случи в 39-ата минута, когато полузащитникът на ЦСКА Самир Аясс излезе сам срещу вратаря на домакините, той преодоля Илиян Георгиев и прати топката в мрежата за 1:0.

Второто полувреме започна вихрено за играчите на Христо Янев. Десният бранител на „армейците“ Кирил Динчев проби отдясно и стреля, но топката се озова в краката на Преслав Йорданов, който с лекота направи резултата 2:0.

В 66-ата минута Деян Костадинов направи много добър пробив и центрира отдясно, но Ангел Грънчов изчисти топката, като по този начин предотврати опасността пред вратата на Господинов.

Гредата спаси играчите водени от Атанас Стоилов. Борис Галчев стреля прекрасно от пряк свободен удар в 81-ата, но топката срещна напречната греда.

Резервата на ЦСКА Александър Александров направи резултата 3:0 в 84-ата минута. Един от най-добрите на терена Момчил Цветанов направи страхотен пробив отляво и центрира към Александров, който от близко разстояние се разписа.

Крайното 4:0 оформи Преслав Йорданов. Нападателят реализира гол номер 79 за „червените“ в Югозападна „В“ група.

След този успех ЦСКА събра 57 точки. Отборът на Чепинец (Велинград) записа четвърта загуба в последните пет мача. Играчите на Атанас Стоилов са на 9-о място с актив от 20 пункта. В следващия мач „армейците“ посрещат на „Българска армия“ Ботев (Ихтиман), а велинградчани гостуват на Германея (Сапарева Баня).