1,01 млрд. души влизат всеки ден във Facebook

 1,01 млрд. души влизат всеки ден във Facebook
Средният приход на компанията от потребител е $2,97
1 ,01 млрд. души проверяват всеки ден какво се случва в социалната мрежа Facebook, пишат статуси или качват снимки. Броят на месечно активните потребители е нараснал с 14% до 1,55 млрд.
Видеоклиповете, които са качени във Facebook, генерират средно по 8 млрд. гледания всеки ден, съобщи в разговорa с инвеститорите главният изпълнителен директор и основател Марк Зукърбърг. Това е двоен ръст спрямо април тази година, допълва още основателят на социалната мрежа. Средно 500 млн. души гледат клипове във Facebook всеки ден, което означава по 16 гледания на човек. Компанията счита за „гледан“ клип всеки, при който потребителят е видял минимум 3 секунди от него. Все пак ръстът е очевиден и практически хората прекарват 760 години в гледане на видео всеки ден.
Но Facebook не разчита само на повече потребители – тя представя повече реклами пред своята растяща аудитория. Компанията принесе цялата си маркетингова мощ в Instagram, приложението за мобилно споделяне на снимки, докато в същото време силно расте и броят на видео рекламите в основната ѝ апликация. Подобни усилия дават резултати и средният приход на Facebook от потребител скача с 24 на сто до 2,97 долара. Компанията прави повечето си пари в САЩ и Канада. Средният приход на потребител в двете страни е 10,49 долара спрямо 1,39 долара в Азиатско-тихоокеанския регион.
В момента Facebook има 12 000 служители, след като е добавил още 1000 през последното тримесечие. И още един аспект – Шерил Сандберг, главният оперативен директор на концерна, обяви, че мрежата ще има сериозно влияние в американските избори следващата година, добавяйки, че всеки член на Конгреса си има акаунт. В САЩ пък на всеки пет минути, прекарани в интернет, една е във Facebook.
Към Facebook спадат и платформата за снимки Instagram с около 400 млн. потребители и услугите за кратки съобщения Messenger и WhatsApp с по 700 и 900 млн. потребители. Facebook вече пласира реклама и в Instagram, но засега не показва данни за нея.
Марк Зукърбърг подчерта, че рано или късно Facebook ще се заеме с Китай като пазар. „Ако мисията ти е да свържеш света в интернет, не може да изпуснеш страната с най-голямо население“. Американските мрежи обаче са изключени от държавно контролирания интернет в Китай. В Индия чрез инициативата си Internet.org Facebook е вкарал около 1 млн. потребители в мрежата, които иначе никога не биха били онлайн, казва той.

Очаква се на Facebook се пада дял от 17,4 на сто от глобалните разходи за мобилна реклама през тази година. Това е пазар, който според Emarketer ще достигне 72,1 млрд. долара през 2015 г. За сравнение – пазарните анализатори отдават на Google Inc. дял от 33,7 на сто.

dnes.bg

Leave a Reply

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *